500 TL ve üzeri siparişlerde vade farksız 6 taksit imkanı Taç'ta

Düdüklü Tencere

Sırala :

Yemeklerin hızlıca pişirilmesi için buhar gücünden faydalanan pişirme ürününe düdüklü tencere adı verilir. Özellikle zamandan tasarruf etmek isteyen hanımların tercih ettiği bu modeller, suyun kaynama noktasıyla bağlantılı sebeplerden ortaya çıkmıştır. Yenilikçi çizgilerin hakim olduğu düdüklü tencereler, yüksek dereceli ısıda ve tamamen kapalı ortamda pişirme yaptıkları için yemeğin pişme süresi en aza iner.

Yemeğin kaynadığını anlamak için subap ilave edilen düdüklü tencereler ismini buradan almıştır. Tencerenin patlama riskini ortadan kaldırmak için basınç ve haliyle pişirme noktasına bağlı olarak devreye giren bir subap bulunmaktadır. Basınç artış gösterince düdükten hava yükselerek patlama engellenir.

Bundan yaklaşık 300 yıl önce Fransız bir fizikçi tarafından yapılan deneyde ortaya çıkan düdüklü tencere, buhar yardımıyla pişirme yaptığı için yemeklerin daha lezzetli olduğu ortaya çıkmıştır. Ev hanımlarının yemekleri daha hızlı yapabilmelerini sağlayan bu tencereler, birçok yemeğin yapılışında neredeyse olmazsa olmaz konumundadır. Bu yüzden Taç, tasarladığı yeni modellerle her zaman ki gibi mutfağını seven herkesin yanındadır.

Özellikle canlı renklerin hakim olduğu mutfaklarda çok şık duran bu tencerelere Tacev.com.tr adresinin pişirme kategorisinde sahip olabilirsiniz.