Kek Kalıpları

Sırala :

Hamur işi yapmaktan keyif alan hanımlar, çayın yanına mutlaka kekte hazırlamak isterler. Hangimiz unutabiliriz, mutfaktan tüten mis gibi kek kokusunu? 5 çaylarının vazgeçilmezidir; Kek! Ev hanımlarının arasında nasıl bu kadar kabardı senin hazırladığın kek? Diye tartışmalara şahit olmadınız mı hiç?

Kek kalıpları kullanılarak fırına verilen kekler, içeriğindeki malzemeye göre farklı tatlarda olabilir. Bilmeyenler için küçük bir bilgi paylaşalım. Kekiniz istediğiniz kabarmıyorsa, süt, yumurta, yoğurt ve yağın oda sıcaklığında olmasına dikkat edin. Ayrıca kekinizi daha çok kabartmak istiyorsanız kullandığınız unu mutlaka elekten geçirmelisiniz.

Birçok farklı boyut ve şekilde bulunan kek kalıpları ile çayın yanına lezzetli kekler hazırlayabilirsiniz. Kekinizi hazırladınız ve artık servis etmeniz gerekiyor. Ama oda ne? Kek kalıptan çıkmıyor mu? Siz çıkartmaya çalışırken kekin parçalanması sizi çok üzer değil mi? O yüzden öncelikle kaliteli bir kek kalıbı satın almalısınız. Sonrasında ise kek kalıbını yağlayın ve biraz un serpin. Ardından keki ters çevirip soğumaya bırakın. Böylece kekiniz kendiliğinden kalıptan çıkacaktır.

En kaliteli ve uygun fiyatlı kek kalıpları Taç’ta sizleri bekliyor. Fırsatları kaçırmayın!